Miesięczne Archiwa: Listopad 2014

warsztatyW dniu 27 listopada dzieci z klas 0 – 5 uczestniczyły w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonywały piękne,aromatycznie pachnące świeczki oraz mieniące się wspaniałymi barwami bombki choinkowe.
Zdjęcia z zajęć.

Lista uczniów, którzy wygrali etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Kuratora Oświaty w Bydgoszczy i zakwalifikowali się do eliminacji rejonowych. Życzymy powodzenia!

jpolJĘZYK POLSKI

II. Mateusz Drelich – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi
II. Julia Kochańska – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Meggera w Stobnie
III. Bartosz Klafetka – Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika   w Tucholi
III. Amelia Pobóg-Lenartowicz – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk. Józefa Wryczy w Tucholi
III. Nikola Szamocka – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi
Zofia Chrobot, Mateusz Drelich i Julia Kochańska będą reprezentować gminę Tuchola podczas eliminacji powiatowych.

KONKURS POEZJI I PROZY PATRIOTYCZNEJ – gimnazja
I. Karolina Wegner – Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Meggera  w Stobnie
II. Klaudia Karpus – Zespół Szkół Ogólnokształcących, Gimnazjum Powiatowe
III. Paulina Sajkowska – Gimnazjum nr 2 im. Bolesława Meggera  w Stobnie
Wymienione laureatki będą reprezentować gminę Tuchola podczas eliminacji powiatowych.

KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ    – szkoły podstawowe klasy 0 – III
I. Lena Orłowska – Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika   w Tucholi
II. Klaudiusz Drążek – Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II  w Legbądzie
III. Antonina Hoppe – Szkoła Podstawowa nr 5 w Tucholi

KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – szkoły podstawowe klasy IV – VI
I. Julia Lepak – Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II  w Legbądzie
II. Zespół wokalno – instrumentalny w składzie : Dominika Szczepańska, Julia Warmke, Barbara Karnowska, Oliwia Żygowska, Weronika Michałek, Kinga Różycka, Paulina Kozłowska, Magdalena Pluschke, Zuzanna Majnert, Łukasz Łosiński, Łukasz Szweda – Szkoła Podstawowa nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi
III. Dominika Sledz – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Legbądzie
Gminę Tuchola w kategorii „szkoły podstawowe”  podczas eliminacji powiatowych będą reprezentować: Lena Orłowska, zespół wokalno – instrumentalny z SP3 oraz Julia Lepak

KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – gimnazja
I. Natalia Smigel – Gimnazjum nr 1 w Tucholi im. Dra Kazimierza Karasiewicza
II. Aleksandra Frąckowska – Gimnazjum nr 1 w Tucholi im. Dra Kazimierza Karasiewicza

Organizatorzy:
Ewa Kłosowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. M. Kopernika w Tucholi
Ks. Wiesław Herold – proboszcz Parafii p.w. Opatrzności Bożej w Rudzkim Moście

We wtorek 18 listopada 2014 r. odbyły się eliminacje szkolne Konkursu Patriotycznego – poezji i prozy oraz pieśni i piosenki.

KONKURS  POEZJI  I  PROZY PATRIOTYCZNEJ
W konkursie recytatorskim uczestniczyło 32 uczniów z klas IV – VI.
Najlepsi z nich to:
Bartosz Klafetka z klasy VIa – I miejsce za recytację utworu: „Do Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej” Mariana Hemara
Zofia Chrobot z klasy IVc – II miejsce za recytację  wiersza  Juliusza Słowackiego „W pamiętniku Zofii Bobrówny”
Anna Zalewska z klasy Va – III miejsce za recytację  wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o fladze”
Dodatkowo jury przyznało wyróżnienia :
- Milenie Czapiewskiej z klasy IVc
- Zuzannie Majnert z klasy VIa
- Aleksandrze Jaroch z klasy Vc
Wymienionych uczniów przygotowali Pani Sylwia Kożuch i Pan Jarosław Kania.
Uczniowie, którzy zajęli I, II i III miejsce reprezentowali szkołę na eliminacjach gminnych.

KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – klasy 0 – III
Dzieci z najmłodszych klas zaprezentowały w sumie 5 utworów.
Do eliminacji gminnych zakwalifikowały się:
I miejsce – duet Kinga Kutnik i Przemysława Gabrych  – z klasy IIIb (nauczyciel – Pani Dorota Szulc)
II miejsce – Lena Orłowska – z klasy IIIa  (nauczyciel – Pani Lidia Góral)
III  miejsce – zespół z klasy IIb w składzie: Amelia Pik, Martyna Wegner, Żaklina Pasza, Dominika Skaja, Patrycja Szreiber, Natalia Rembisz, Nikola Stachowicz, Martyna Pollok  (nauczyciel – Pani Aleksandra Weilandt)

KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ – klasy IV – VI
W tej części konkursu zaprezentowały się dwa zespoły przygotowane przez Pana Andrzeja Giersza. Oba zespoły wzięły również udział w eliminacjach wojewódzkich
I miejsce to rewelacyjny zespół wokalno – instrumentalny w składzie :

II miejsce zajął zespół wokalny w składzie Alicja Knajdrowska, Marta Szmelter, Przemka Gabrych, Kinga Kutnik, Magdalena Pierzchalska, Milena Czapiewska, Jakub Berndt, Kacper Drzycimski, Piotr Kutnik, Ola Jabłonska, Oliwia Gatz, Karolina Jagła, Klaudia Knitter, Maksymilian Machowski, Lucyna Cieślińska

GRATULACJE DLA UCZNIÓW I NAUCZYCIELI!

11.11Uczniowie z klas VI i IV przygotowani przez Panią Mirosławę Drzycimską i Pana Andrzeja Giersza zaprezentowali społeczności szkolnej w dniu 7 listopada przedstawienie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Mieliśmy okazję posłuchać pięknie zaśpiewanych i zagranych pieśni patriotycznych i przypomnieć sobie ważne fakty z historii Naszej Ojczyzny.

Zdjęcia z imprezy.

pasowanie_2014W dniach 5 i 6 listopada naszą bibliotekę odwiedzili uczniowie klas I. Obejrzeli program artystyczny przygotowany przez Panią R. Szydłowską z dziewczynami z koła bibliotecznego oraz odpowiadali na zagadki związane z popularnymi dziecięcymi lekturami. Poznali zasady korzystania z bibliotecznych zbiorów oraz czytelni. Następnie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika każdego z pierwszaków. Od tej pory mogą oni samodzielnie odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.