Miesięczne Archiwa: Październik 2014

Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystości Pasowania Pierwszoklasistów.

Informacja dla rodziców/opiekunów
W sobotę 25 października 2014 r. odbędzie się uroczyste Pasowanie Pierwszoklasistów.

Uroczystość dla uczniów z klasy Ia i Ib rozpocznie się o godzinie 9.00.
Zbiórka dzieci w swoich klasach o godzinie 8.50

Uroczystość dla uczniów z klasy Ic i Id rozpocznie się godzinie 11.00.
Zbiórka dzieci w swoich klasach o godzinie 10.50

Serdecznie zapraszamy rodziców i opiekunów na powyższe uroczystości.

Przygotowania do pasowania i próby odbędą się w sali gimnastycznej w piątek 24 października 2014r. w następujących godzinach:
Dzieci z klasy Ia i Ib w godzinach od 8.00 do 10.30
Dzieci z klasy Ic i Id w godzinach od 10.30 do 13.00

W piątek nie będzie więc lekcji, dzieci nie przynoszą książek i zeszytów, jedynie śniadanie. Natomiast w zaplanowanym czasie dzieci zapisane zjedzą również obiad.

festiwal_40

Za nami XV edycja Festiwalu Piosenki Przyrodniczej. Wystąpiło mnóstwo utalentowanych uczniów z okolicznych szkół i przedszkoli. Poziom wykonań był bardzo wysoki, więc jury miało trudne zadanie, by wybrać najlepszych wykonawców. Wyróżnienia otrzymali:

KATEGORIA I – KLASY 0 – I:

Emilia Larek z Przedszkola nr 2 w Tucholi za piosenkę Ekologia
Zespół z klasy IB Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Nikola Lutoborska, Agata Olczak, Dominik Lesikowski – śpiew; Karolina Olszowa, Lena Jasnoch, Julia Janowic, Bartosz Pieczka i Brajan Kempiński – taniec, za piosenkę Psotny wietrzyk

KATEGORIA II – KLASY II – III

Zespół z klasy IIb Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi: Amelia Pik, Żaklina Pasza, Martyna Wegner, Patrycja Szreiber, Dominika Skaja, Martyna Pollok, Natalia Rembisz, Nikola Stachowicz – za piosenkę Wszystko jest przyrodą
Klaudiusz Drężek ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie za piosenkę Kocham świat
Malwina Serafinowicz, Miłosz Serowiecki, Maja Markiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi za piosenkę Rudy rydz
Roksana Hoppe, Marta Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi za piosenkę Powoli zasypia świat

KATEGORIA III – KLASY IV – VI

Franciszek Lipiński ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie za piosenkę Zdecydujmy my
Julia Kołomyjska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi za piosenkę Chodź, pomaluj mój świat
Zespół Eko-nutki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Tucholi w składzie: Magdalena Pluschke, Julia Zielinska, Oliwia Żygowska, Barbara Karnowska, Julia Warmke, Zuzanna Majnert, Weronika Michałek, Dominika Szczepańska za piosenkę Bieszczady
Julia Lepak ze Szkoły Podstawowej w Legbądzie za piosenkę Drzewo

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!

W galerii można obejrzeć zdjęcia z imprezy.

dzien_hiszpanskiW ramach poszerzania wiedzy o krajach Unii Europejskiej w „Trójce” od kilku lat organizowane są DNI wybranych krajów. Tym razem był to Dzień Hiszpański. Organizatorzy zdecydowali, że impreza odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej, a więc 14 października.
Bardzo ciekawy i radosny program Dnia przygotowali uczniowie z klasy VIa i Va, Vb i Vc pod kierunkiem Pań: Beaty Szmelter i Mirosławy Drzycimskiej (autorek scenariusza) oraz  Danuty Wiśniewskiej i Barbary Witkowskiej. Uczestnikami byli wszyscy uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych wraz  z wychowawcami.
Salę gimnastyczna udekorowano balonami i innymi materiałami w barwach hiszpańskiej flagi. Nie zabrakło też kolorowych plansz nawiązujących treścią do życia w tym kraju.
Młodzi wykonawcom udało się przybliżyć nie tylko geografię i historię tego  pięknego kraju, ale także jego kulturę i tradycje. Jedna z dziewcząt uczyła wszystkich hiszpańskich słówek i zwrotów.
Piłka nożna to w Hiszpanii sprawa niezwykle ważna. Na początku imprezy pojawiła się więc drużyna z Real Madryt, a także znane postacie z literatury, filmu, sztuki i historii: Zorro, Picasso i Kolumb.
Wspólnie zaśpiewano hymn Unii Europejskiej.
Nie zabrakło licznych piosenek i tańców hiszpańskich, współczesnych i tradycyjnych, takich jak Flamenco.
Dzieci przedstawiły też dowcipne scenki  z podróży po Hiszpanii, po Europie i zachęciły wszystkich uczestników do śpiewania znanej starej piosenki Karin Stanek pod tytułem „Autostop”.
W pewnej chwili znaleźliśmy się w Pampelunie, bo jedną z atrakcji była wojna na pomidorki.
Imprezę zakończył poczęstunek – specjały hiszpańskiej kuchni.
Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale, a nauczycielom w dniu ich święta podobał się program – nietypowy prezent.
Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

zywa_lekcja_historii16 października do naszej szkoły przybyli rycerze z Gniewu. Pokazali nam, jak wyglądały walki i uzbrojenie w czasach średniowiecza. Kilku uczniów miało okazję przymierzyć zbroję oraz postrzelać z kuszy. Żywa lekcja historii była dla nas świetną okazją do poszerzenia wiedzy o dawnych czasach. Zdjęcia można obejrzeć w galerii.