Miesięczne Archiwa: Maj 2014

DSCF1257DSCF1269W sobotę, 24. maja odbyły się obchody Dnia Ziemi pod hasłem  Zmieniaj nawyki nie klimat. Nasi uczniowie przygotowali piękne stoisko oraz prace z surowców wtórnych pt. Kapsuła czasu. W konkursie na zbiórkę elektroodpadów zajęliśmy I miejsce oraz otrzymaliśmy Grand Prix za przygotowanie stoiska Czery pory roku – LATO.

DSCF1276 DSCF1268Panie z kuchni przygotowały pyszne krokiety, które można było nabyć przy stoisku prowadzonym przez Panią Mirkę.

DSCF1280

DSC_0016 DSC_0033W dniu 9 maja 2014 roku odbyły się gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Z ekologią za pan brat. Dwie uczennice z naszej szkoły – Malwina Serafinowicz i Kinga Klafetka zdobyły w swoich kategoriach wiekowych II miejsca. Tydzień później, 16 maja w Gostycynie, podczas powiatowych eliminacji do Turnieju Słowa Słowo źródłem inspiracji Kinga Klafetka i Paulina Kozłowska odniosły ogromny sukces – razem zajęły I miejsce i będą reprezentować naszą szkołę w Bydgoszczy w finale Turnieju.

Gratulujemy!

rok_czyt_201421 maja odbył się Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie z klas III i IV. Imprezę przygotowała Pani Renata Szydłowska z dziewczynami z kółka bibliotecznego. Uczestnicy starali się jak najlepiej przedstawić krótkie teksty literackie, a ich umiejętności w czytaniu oceniały Panie: Elżbieta Zielińska, Sylwia Kożuch, Iwona Biesek i Jolanta Wyrąbkiewicz.

W konkursie zwyciężyli:
Zofia Chrobot z III c – I miejsce
Milena Czapiewska z III c – II miejsce
Piotr Kutnik z III a i Oliwia Wegner z III b – III miejsce

Kinga Klafetka z IV a i Anna Gliszczyńska z IV c – I miejsce
Agata Łaszewska z IV b – III miejsce
Serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

kosmo_randka_04W dniu 14.05. 2014 r.  uczniowie z klasy IIa wystąpili przed swoimi szkolnymi kolegami z przedstawieniem o treści ekologicznej „Kosmiczna randka”. Dzieci zostały przygotowane przez Panią Lidię Góral. Zdjęcia z występu można obejrzeć w Galerii.

antonowka_01Nasi uczniowie przygotowani przez Panie Lidię Góral i Sylwię Kożuch zdobyli I miejsce w I Wojewódzkim Przeglądzie Inscenizacji Teatralnych dla Szkół Podstawowych „Antonówka” w Bydgoszczy.
Gratulujemy!
antonowka_00

Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w Galerii.